NIETRZEŹWI KIEROWCY ZATRZYMANI - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWI KIEROWCY ZATRZYMANI

Data publikacji 07.01.2019

Kolneńscy policjanci zatrzymali w miniony weekend trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w piątek po południu, w Stawiskach. Policjanci z drogówki, około godziny 16.00, zatrzymali do kontroli pojazd marki ford, podczas czynności od 33-letniego kierującego wyczuli alkohol. Po badaniu wynik wykazał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Następnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali w niedzielę, około godziny 11.20,  na trasie K-61. Kierujący oplem zastał zatrzymany ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że 51-latek jest nietrzeźwy, wynik badania wskazał również ponad 0,5 promila. Jednak niechlubnym rekordzistą, okazał się zatrzymany w sobotę, 67-latek, kierujący mitsubishi, który "wpadł" w ręce policjantów na terenie gminy Turośl.  Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wszystkim mężczyznom zatrzymano prawo jazdy.

Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowców zajmie się sąd.

Policjanci przestrzegają przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci apelują do kierujących o zachowanie ostrożności na drodze. Panujące obecnie trudne warunki drogowe (między innymi: mokra i śliska nawierzchnia, szybko zapadający zmrok) wymuszają na użytkownikach dróg większą niż zwykle uwagę.

Dostosowujmy prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych i drogowych.