KPP Kolno

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH

  Kolneńscy policjanci włączyli się w obchody Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz o ich najbliższych, a zarazem okazją by zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Wczoraj funkcjonariusze apelowali o rozsądek oraz rozwagę na głównych ciągach komunikacyjnych.

 2. PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ 2018

  Podczas tegorocznej akcji „Znicz” ze zdarzeń drogowych odnotowaliśmy tylko 5 kolizji. Kolneńscy policjanci prowadzili również działania profilaktyczne skierowane przede wszystkim do osób pieszych.

 3. "NIE ZABIJAJ" - APEL DO KIEROWCÓW W RAMACH AKCJI INFORMACYJNO-EDUKACYJNEJ

  Kolneńscy policjanci włączyli się do akcji informacyjno-edukacyjnej "NIE ZABIJAJ" i przypominają, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Akcja "NIE ZABIJAJ" została rozpoczęta razem z działaniami Policji pn. „Znicz”.

 4. ZADBAJMY WSPÓLNIE O BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  W związku z dniem Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

 5. AKCJA "ZNICZ 2018" ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU

  W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kolnie od godz. 6:00 31.10.2018r. do godz. 24:00 04.11.2018 r. będą prowadzić działania pod kryptonimem „Znicz 2018r.”.W trakcie służby policjanci będą: czuwać nad utrzymaniem płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy, eliminować z ruchu nietrzeźwych uczestników, udzielać informacji kierowcom o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu, eliminować z ruchu drogowego pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

 6. CZŁOWIEK + NOC + ODBLASK = ŻYCIE

  Kolneńscy policjanci przeprowadzili akcję edukacyjno - informacyjną "Odblaskowy eksperyment". Do udziału w nim zaprosili grupę osób wracających z wieczornej mszy. Przedsięwzięcia profilaktyczne dotyczące poprawy bezpieczeństwa pieszych prowadzone są w ramach akcji edukacyjno-informacyjnej pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, która została przygotowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.