JECHALI ZA SZYBKO W TERENIE ZABUDOWANYM! STRACILI PRAWO JAZDY - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JECHALI ZA SZYBKO W TERENIE ZABUDOWANYM! STRACILI PRAWO JAZDY

Data publikacji 10.12.2018

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy na drodze krajowej nr 63 w Borkowie, przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mundurowi w obu przypadkach zatrzymali prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, w miniony weekend, w Borkowie, zatrzymali do kontroli dwóch kierowców. W sobotę 42-letni mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 51 km/h. Z kolei w niedzielę, kierujący mazdą 32-latek w tym samym miejscu jechał z prędkością 110 km/h, czyli o 60 km/h za szybko.  Policjanci zatrzymali im prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli mandaty karne w wysokości 400 zł. Mieszkańcy Borkowa wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl