"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" Z DZIELNICOWYM - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" Z DZIELNICOWYM

Data publikacji 11.10.2018

Kolneńscy dzielnicowi realizując działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzają najmłodszych w przedszkolach i szkołach podstawowych. Funkcjonariusze prowadzą prelekcje w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok”.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” dzielnicowy z Posterunku Policji w Stawiskach od początku września prowadzi zajęcia profilaktyczno–edukacyjne. Wczoraj policjant odwiedzili najmłodszych w Szkole Podstawowej w Jurcu Szlacheckim. Pogadanka zorganizowana przez funkcjonariusza dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, że są najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Dzielnicowy przypomniał również, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego należy nosić odblaski. Istotnym punktem tych spotkań było także wyjaśnienie, jak należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych i kim jest ten „nieznajomy” oraz jak zachować się podczas ataku psa. Prelekcja była również doskonałą okazją do powtórzenia przez dzieci numeru alarmowego 112. Spotkania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” będą prowadzone do końca października.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl