WZMOŻONE DZIAŁANIA "BEZ DOMU, ALE NIE BEZ POMOCY" - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WZMOŻONE DZIAŁANIA "BEZ DOMU, ALE NIE BEZ POMOCY"

Data publikacji 26.02.2018

Kolneńscy policjanci, biorą udział we wzmożonych działaniach "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Mundurowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Widzisz potrzebującego - REAGUJ!!!

Na terenie województwa podlaskiego trwają wzmożone działania pod nazwą "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Utrzymująca się od kilku dni mroźna aura, to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych, czy też samotnie zamieszkujących. Dlatego też policjanci baczniej sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Mundurowi kontrolują pustostany, odwiedzają ogródki działkowe, sprawdzają klatki schodowe i piwnice, a także miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W przypadku napotkania osób potrzebujących pomocy funkcjonariusze natychmiast reagują. Jednocześnie informują osoby o dostępnych formach pomocy. W zakresie wymiany informacji o miejscach przebywania osób zagrożonych, mundurowi prowadzą współpracę i wymianę informacji z Ośrodkami Pomocy Społecznej.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

Kolneńscy policjanci apelują! Niskie temperatury w połączeniu z alkoholem mogą być zgubne w skutkach. "NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI", nasz jeden telefon może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W  przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, jak najszybciej zgłośmy ten fakt dzwoniąc na  numer alarmowy 112, Policję 997, Pogotowie Ratunkowe – 999 lub 800 444 989 Infolinię Wojewódzkiego Centrum zarządzania Kryzysowego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.kolno.policja.gov.pl