Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” – zadbaj o swój rower a tym samym o SWOJE bezpieczeństwo

Data publikacji 24.04.2017

Policjanci z kolneńskiej komendy, jak i inne jednostki policji w całym kraju, wzięli udział w akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, promowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W ramach realizacji tego programu w ubiegłą sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kolnie przeprowadzili działania profilaktyczne, które ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

W ramach realizacji  akcji, podczas służby na terenie powiatu kolneńskiego policjanci promowali działania  ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Zadaniem funkcjonariuszy było zwracanie uwagi na łamanie przepisów drogowych zarówno przez kierowców jak i rowerzystów, podnoszenie świadomości w zakresie własnego bezpieczeństwa w trakcie poruszania się drogami. Przede wszystkim obowiązku stosowania się do przepisów, wymogach technicznych, które musi spełniać jednoślad, potrzebie zakładania  kasku oraz elementów odblaskowych, a ponadto unikania jazdy w słuchawkach z włączoną muzyką, co w znacznym stopniu ogranicza postrzeganie zagrożeń na drodze. 

Akcja ta miała także na celu kształtowanie właściwych relacji pieszy-rowerzysta oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na wyznaczonych odcinkach dróg dla rowerzystów,  ma też na celu promowanie roweru jako alternatywnego środka transportu, zwłaszcza w dobie walki ze smogiem, jak również praktycznego narzędzia do zachowania odpowiedniej sprawności fizycznej.

Zakończenie tego przedsięwzięcia w odsłonie dotyczącej bezpieczeństwa rowerzystów nastąpi 22 września br. podczas Międzynarodowego Dnia bez Samochodu. Do tego czasu policjanci  prowadzić będą szereg działań prewencyjno - kontrolnych, jak i profilaktycznych ukierunkowanych na wzrost bezpieczeństwa kierujących jednośladami.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.kolno.policja.gov.pl