KOLNEŃSCY POLICJANCI SZKOLILI PRZYSZŁYCH KANDYDATÓW DO POLICJI - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLNEŃSCY POLICJANCI SZKOLILI PRZYSZŁYCH KANDYDATÓW DO POLICJI

Data publikacji 25.06.2018

Dzisiaj, w godzinach 12.00 -14.00, każdy chętny do służby w Policji mógł wspólnie z instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Funkcjonariusze z kolneńskiej komendy omówili, jak prawidłowo pokonać tor przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym, kolneńscy policjanci, zorganizowali zajęcia sprawnościowe, podczas których zademonstrowano prawidłowość testu sprawności fizycznej do Policji. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczych w Kolnie, grupa kilkunastu ochotników, miała możliwość przećwiczenia technicznej odsłony tego etapu i poznania jego założenia. Przedstawiciele kolneńskiej komendy Policji,  monitorowali poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ewentualne błędy. Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie skutecznie poradzić sobie z tym etapem kwalifikacyjnym.   

Przypominamy!

Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min. 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl