DZIELNICOWY POMÓGŁ SENIORCE - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

DZIELNICOWY POMÓGŁ SENIORCE

Data publikacji 01.04.2021

61-letnia mieszkanka gminy Stawiski musiała pilnie wykupić leki. Ponieważ mieszka samotnie i przebywa na kwarantannie, zwróciła się o pomoc do swojego dzielnicowego. Już po niespełna 30 minutach policjant wykupił leki, które następnie trafiły do kobiety.

We wtorek, około 20, do dzielnicowego z Posterunku Policji w Stawiskach zadzwoniła 61-latka. Kobieta poprosiła policjanta o pomoc. Okazało się, że mieszka samotnie, przebywa na kwarantannie i właśnie skończyły się jej leki. Dodała, że pilnie ich potrzebuje z uwagi na swój stan zdrowia. Funkcjonariusz mając między innymi numer e-recepty, pojechał do apteki i wykupił receptę. Już po niespełna 30 minutach, 61-latka otrzymała leki.  

Kolneńscy policjanci, od początku trwania epidemii, wykonują wiele obowiązków związanych z przepisami wprowadzonymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. To nie tylko kontrola przestrzegania sanitarnych obostrzeń, czy sprawdzanie mieszkańców przebywających na kwarantannie. To przede wszystkim pomaganie tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.