5 TYSIĘCY ZŁOTYCH GRZYWNY ZA ZŁAMANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

5 TYSIĘCY ZŁOTYCH GRZYWNY ZA ZŁAMANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 15.04.2020

Grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych, nałożoną przez Inspektora Sanitarnego, będą musieli zapłacić mieszkańcy powiatu kolneńskiego, którzy złamali zasady bezpieczeństwa wprowadzone w związku ze stanem epidemii koronawirusa.

Kolneńscy policjanci każdego dnia sprawdzają czy mieszkańcy regionu stosują się do zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z epidemią. Pamiętajmy, że wprowadzone zakazy i nakazy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa nam wszystkim. Pomimo ciągłych apeli, wciąż znajdują się osoby, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają siebie i innych na zarażenie. Lekceważą tym samym zalecenia służb i wysiłki wszystkich osób zaangażowanych w walkę z koronawirusem.

Tym razem skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch mężczyzn z powiatu kolneńskiego. Bez wyraźnej potrzeby jechali fiatem po drodze krajowej nr 63. Ponadto, kierowca pojazdu znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie w tej sprawie prowadzą kolneńscy mundurowi, a w związku ze złamaniem nowych zasad bezpieczeństwa, mężczyźni będą musieli zapłacić 5 tysięcy grzywny, którą nałożył na nich Inspektor Sanitarny.

Mundurowi po raz kolejny apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, współpracę i przede wszystkim stosowanie się do wprowadzonych nakazów i zakazów.

Pamiętaj! Hasło #zostańwdomu jest nadal aktualne!