POLICJANCI ZATRZYMALI PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZATRZYMALI PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

Data publikacji 25.09.2019

Policjanci z kolneńskiej drogówki, zatrzymali prawo jazdy kierującej Mercedesem, która w obszarze zabudowanym przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h. Miejsce, w którym mundurowi dokonali pomiaru, zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, wczoraj, na drodze krajowej nr 63, w miejscowości Borkowo, wyeliminowali z ruchu drogowego kierującą mercedesem, która przekroczyła dozwolona prędkość.  Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli w miejscu wskazanym przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 57- latka jechała w obszarze zabudowanym z prędkością 118 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 68 km/h. Kobieta natychmiast stracił prawo jazdy. Została również ukarana mandatem karnym, a jej konto zasiliło 10 punktów karnych.

To kolejny przypadek wykorzystania przez kolneńskich mundurowych Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia służącego poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi apelują o ostrożną jazdę oraz dostosowanie prędkości do przepisów i warunków panujących na drodze.