POLICYJNE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICYJNE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 18.02.2019

W weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kolnie przeprowadzili działania „Prędkość”. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kierowcy powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.

Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie  ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – to „recepta” na bezpieczeństwo na drodze.

Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.