ABY NADCHODZĄCE FERIE BYŁY BEZPIECZNE - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ABY NADCHODZĄCE FERIE BYŁY BEZPIECZNE

Data publikacji 11.01.2019

Kolneńscy policjanci spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami miasta i powiatu. Odwiedzają szkoły i rozmawiają z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie zimowej przerwy w nauce.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, spotkali się z dziećmi ze szkół podstawowych w regionie. Profilaktycy z kolneńskiej komendy  przypomnieli młodym słuchaczom zasady bezpiecznego zachowania w trakcie zimowego wypoczynku. Radzili też jak reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się wtedy o pomoc. Ponadto najmłodsi dowiedzieli się jak wygląda codzienna służba policjantów. Prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dzieci zadawały wiele pytań. W związku z tym, że niedługo Dzień Babci i Dziadka, mundurowi rozdawali dzieciom laurki z życzeniami dla seniorów, aby maluchy mogły samodzielnie je pokolorować i wręczyć swoim dziadkom. Funkcjonariusze zachęcali też do korzystania z elementów odblaskowych.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl