BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z KOLNEŃSKIMI POLICJANTAMI - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z KOLNEŃSKIMI POLICJANTAMI

Data publikacji 03.09.2018

Dzisiaj rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny 2018/2019, a więc czas nauki i spotkań w gronie rówieśników. Dla kolneńskich policjantów oznacza to okres wytężonej pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom naszego regionu. Mundurowi rozpoczęli działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. Będą czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonach szkół podstawowych. Odwiedzą także dzieci, aby podczas zajęć porozmawiać o bezpiecznej drodze do szkoły.

Policjanci  realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, specjaliści ds. nieletnich oraz dzielnicowi uczestniczyli dziś w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w szkołach na terenie miasta i powiatu. Ich obecność w życiu szkoły oznacza gotowość do współpracy ze społecznością szkolną i pomoc w rozwiązywaniu problemów i zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas nadchodzącego roku szkolnego. Wraz z początkiem zajęć ruszą także zaplanowane spotkania, na których mundurowi opowiedzą o bezpieczeństwie podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i do domu. W godzinach porannych, w rejonach szkół będą pełnić służbę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Zwrócą oni uwagę na zachowanie kierowców oraz pieszych, a także ułatwią drogę do szkoły najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku - policjanci radzą:

-  bądź dla swojego dziecka wzorem prawidłowego zachowania - zawsze i w każdej sytuacji,

- wybierz bezpieczną drogę, którą dziecko ma chodzić do szkoły i dokładnie je z nią zapoznaj; naucz dziecko bezpiecznego poruszania się po tej trasie i korzystania ze środków komunikacji publicznej,

- przypominaj dziecku, że w mieście należy chodzić wyłącznie po chodniku, a poza miastem poboczem lewej strony drogi,

- ucz dziecko, że przez jezdnię powinno przechodzić wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych,

- zwróć uwagę dziecku, że pod żadnym pozorem nie wolno przebiegać przez drogę, nawet na przejściu dla pieszych (przebieganie przez jezdnię jest wciąż częstą przyczyną wypadków z udziałem dzieci),

- uwrażliwiaj dziecko, że samochód może nadjechać szybko i dlatego zawsze przed przejściem przez jezdnię trzeba uważnie rozejrzeć się w obie strony.