Co robić, jeśli pod kimś załamie się lód? - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Co robić, jeśli pod kimś załamie się lód?

Kolneńscy policjanci wspólnie ze strażakami przeprowadzili szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego. Pokazowi przyglądała się młodzież ze szkoły w Ptakach, która dowiedziała się w jaki sposób reagować w sytuacji gdy pod kimś załamał się lód oraz jak pomóc osobie tonącej.

Dzisiaj policjanci i strażacy z Kolna zorganizowali praktyczny pokaz pomocy osobie, pod którą załamał się lód. Zamarznięte akweny kuszą wielu. Wchodzą na nie osoby łowiące ryby, ale również i dzieci. Wraz z nadejściem odwilży pokrywa lodowa zaczyna się topić. Osoba, pod którą załamie się lód ma tylko kilka minut, aby wydostać się na powierzchnię. W trakcie pokazu policjanci i strażacy zaprezentowali, w jaki sposób można samodzielnie wydostać się z wody i jak pomóc osobie tonącej wykorzystując specjalistyczny sprzęt oraz przedmioty takie, jak gałąź, linka holownicza czy drabina. Funkcjonariusze przestrzegali także przed zabawą na zamarzniętych zbiornikach wodnych, młodzież otrzymała rady co robić gdy jesteśmy świadkami takiego wypadku.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.kolno.policja.gov.pl

Załączniki do strony

Praca w Policji