PRZEKROCZYŁ DOPUSZCZALNĄ PRĘDKOŚĆ O 57 KM/H - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEKROCZYŁ DOPUSZCZALNĄ PRĘDKOŚĆ O 57 KM/H

Data publikacji 09.02.2018

Policjanci z kolneńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu mercedesem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h w obszarze zabudowanym. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W reakcji na te zgłoszenia, policjanci teraz systematycznie kontrolują prędkość z jaką poruszają się tam kierowcy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, wczoraj po godzinie 19:30, w miejscowości Czerwone, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. 38-latek w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 107 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy  prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został on również ukarany mandatem karnym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w zakładce przekraczanie dozwolonej prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.kolno.policja.gov.pl