"MAM WYBÓR...WYBIERAM ROZSĄDEK"! - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"MAM WYBÓR...WYBIERAM ROZSĄDEK"!

Data publikacji 09.01.2018

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kolnie spotkali się z uczniami klas VII miejscowej szkoły podstawowej - w ramach programu profilaktycznego „Mam wybór… wybieram rozsądek”. Prelegenci poruszali problematykę uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz prawnych skutków ich zażywania. Młodzież dowiedziała się także, jaka jest ich odpowiedzialność prawna za popełnione czyny i co to jest demoralizacja.

Policjanci spotkali się  dzisiaj z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kolnie, w ramach programu profilaktycznego „Mam wybór… wybieram rozsądek”. Podczas zajęć prelegenci omawiali zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich w związku z popełnianiem czynów karalnych w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także omawiali przepisy zawarte w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Podkreślano, że nawet jednorazowe eksperymentowanie z takimi środkami może być bardzo niebezpieczne dla młodego, rozwijającego się organizmu.

Dzisiejsze spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat jakże niebezpiecznych konsekwencji zażywania tych substancji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.kolno.policja.gov.pl