Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka z kolneńskimi policjantami - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka z kolneńskimi policjantami

Data publikacji 11.12.2017

Każdego 10 grudnia w rocznicę podpisania w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Kolneńscy policjanci włączyli się w obchody tego dnia.

Dzień Praw Człowieka jest to święto obchodzone corocznie 10 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ (rezolucja 423 (V) z 1950 roku) w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku. Dzień ten poświęcony jest obrońcom praw człowieka walczącym o poszanowanie praw człowieka. Historia pokazuje, jak wiele osób z różnych kontynentów i kultur wkładało wysiłek w działania zapewniające przestrzeganie praw i wolności człowieka. Wiele z tych osób doznało prześladowań, skazywanych było na długoletnie wyroki więzienia lub nawet karę śmierci. Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka są okazją do uczczenia ich odwagi i osiągnięć, ale także zwrócenia uwagi na zagadnienia współczesnego świata.

Kolneńscy profilaktycy nawiązując do tego dnia, spotkali się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Kolnie.  Rozmawiali z młodzieżą o prawach człowieka, w tym równiez o  bezpieczeństwie podczas wyjazdów zagranicznych w celach zarobkowych. Mundurowi chcieli zwrócić szczególną uwagę słuchaczy na różne formy zjawiska handlu ludźmi. Głównym celem spotkania było bowiem uświadomienie osobom planującym takie wyjazdy, że proceder "handlu ludźmi" istnieje i może dotyczyć każdego. Funkcjonariusze przekazali niezbędne informacje o tym jak należy zaplanować wyjazd za granicę, aby był bezpieczny. Podkreślali, że należy zawsze sprawdzić rzetelność pracodawcy i unikać przypadkowych propozycji pracy od nieznanych osób lub firm. Mówili też o miejscach, w których w razie potrzeby zostanie udzielona pomoc. Mundurowi zachęcali również młodzież do wstąpienia w szeregi Policji.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl