Widzisz potrzebujących - dzwoń - NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Widzisz potrzebujących - dzwoń - NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI

Data publikacji 09.01.2018

Okres jesienno-zimowy, zwłaszcza gdy temperatury spadają poniżej zera to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Kolneńscy policjanci apelują „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”.

Okres jesienno-zimowy, zwłaszcza gdy temperatury spadają poniżej zera to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Policjanci w tym czasie odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. Kontrolują między innymi pustostany, klatki schodowe i piwnice. Składają również wizyty u osób w podeszłym wieku. Namawiają do korzystania z noclegowni oraz informują o innych formach pomocy, jakie oferują instytucje pomocowe.

Mając powyższe na uwadze kolneńscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców naszego powiatu „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał o miejscu przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębinie organizmu może uratować ich życie. Bardzo ważne jest zaangażowanie i informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy.

Niech nikt nie pozostanie obojętny na los osób, które znalazły się w trudnej sytuacji, nawet jeśli powstała ona z ich winy. PAMIĘTAJMY – pomagając innym,  pomagamy sobie.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Do powyższego celu  słuzy również  Regionalny System Ostrzegania - Informacja

Regionalny System Ostrzegania to aplikacja alarmowa, dzięki której komunikaty o potencjalnych zagrożeniach i klęskach żywiołowych pojawiają się na ekranach telewizorów w kanałach TVP, telegazecie oraz w specjalnej aplikacji na smartfony.

Dla potrzeb RSO przygotowana została specjalna bezpłatna aplikacja na najpopularniejsze systemy operacyjne: iOS, Android, Windows.

Aplikację można wyszukać w sklepach wymienionych platform po kluczowych słowach tj. RSO czy Regionalny System Ostrzegania. Po jej zainstalowaniu użytkownicy uzyskują dostęp do wszystkich komunikatów, a także do poradników działania w sytuacjach kryzysowych.

RSO - Jak to działa ?

To usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki.

Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach.

więcej czytaj  http://www.bialystok.uw.gov.pl/Informacje+wydzialow/Zarzadzanie+Kryzysowe/Regionalny+System+Ostrzegania+-+Informacja.htm

 

Rejestr placówek udzielających tymczasowego schronienia w województwie podlaskim - poniżej, w załączeniu (wesja PDF).

 

* wykorzystując zawarte na strnie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.kolno.policja.gov.pl

Pliki do pobrania

  • 231.3 KB