PROWADZILI PO ALKOHOLU – ZOSTALI ZATRZYMANI - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PROWADZILI PO ALKOHOLU – ZOSTALI ZATRZYMANI

Data publikacji 12.10.2017

Kolneńscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich mając blisko 1,7 promila kierował fiatem niedopuszczonym do ruchu. Drugi natomiast, najprawdopodobniej, jechał skodą i uderzył w ogrodzenie. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Do ujawnienia pierwszego z nietrzeźwych kierujących doszło wczoraj przed godziną 12.00. Policjant  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, zauważył kierowcę, który w miejscowości Mały Płock jechał niepewnie fiatem. W związku z realnym podejrzeniem, że może być on w stanie nietrzeźwości, postanowił natychmiast zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Podejrzenia policjanta potwierdziły się, ponieważ od 48-latka czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu okazało się, że kierowca nie ma dowodu rejestracyjnego, a samochód nie jest dopuszczony do ruchu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Kolejny kierowca, podejrzewany o to, że kierował pod wpływem alkoholu, został ujawniony wczoraj około godziny 14.00 w gminie Turośl. Dyżurny kolneńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, gdzie kierujący skodą uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, w pojeździe zastali 37-latka. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, ale odmówił on poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym została od niego pobrana krew do badania na zawartość alkoholu. W wyniku tego zdarzenia, kierowca został przewieziony do szpitala przez przybyłą na miejsce załogę karetki pogotowia. Teraz szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmą się policjanci z Kolna .

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.