Kolejne konsultacje społeczne w pow. kolneńskim - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne konsultacje społeczne w pow. kolneńskim

Komenda Powiatowa Policji w Kolnie kontynuuje konsultacje społeczne w ramach tworzenia „Mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego”. Wczoraj odbyły się konsultacje w gminie Turośl, natomiast poprzedniego dnia przeprowadzono spotkania z mieszkańcami Gminy Mały Płock i Kolno.

W tym tygodniu na terenie powiatu kolneńskiego odbyły się trzy spotkania w ramach debat funkcjonariuszy Policji z lokalną społecznością. 09 lutego odbyły spotkania w gminach Mały Płock i Kolno, a następnego dnia w gminie Turośl. Głównym celem inicjatywy tworzenia Mapy jest skuteczniejsza walka z przestępczością. Gospodarzem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Kolnie z udziałem kierownictwa jednostki oraz poszczególnych wydziałów, jak również dzielnicowych. W konsultacjach uczestniczyli przedstawiciele samorządu, mieszkańcy gmin oraz przedstawiciele różnych instytucji oraz służb mundurowych. W trakcie spotkań Komendant Powiatowy Policji w Kolnie insp. Robert Marciniak przedstawiał założenia i cel spotkań konsultacyjnych ze społecznością lokalną oraz wyjaśniał, co będzie zawierać Mapa. Następnie zapoznał przybyłych ma spotkanie ze stanem bezpieczeństwa i porządku na terenie powiatu kolneńskiego oraz gmin, w których odbyły się spotkania. Kluczowym elementem spotkania był udział zebranych w dyskusji. Uczestnicy konsultacji bardzo chętnie dzielili się z przedstawicielami Policji swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat zagrożeń i niebezpiecznych miejsc w ich okolicy. Policjanci otrzymali od mieszkańców szereg cennych informacji i wskazówek, których uwzględnienie z pewnością poprawi bezpieczeństwo w na terenie poszczególnych gmin, jak również na terenie całego powiatu. Tego typu spotkania będą cyklicznie organizowane przez kolneńską Policję we wszystkich pozostałych gminach na terenie powiatu.

Następne konsultacje społeczne odbędą się;

15.02.2016 o godz. 11.00 – GOKIS Stawiski                                                                              

17.02.2016r – o godz. 10.00 – KOKIS Kolno, ul. Konopnickiej 4

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.kolno.policja.gov.pl