KPP Kolno

Aktualności

Ruch drogowy

 1. Inauguracja wakacji w Turośli

  Dzisiaj w Turośli kolneńscy policjanci wzięli udział w Pikniku Rodzinnym połączonym z inauguracją tegorocznych wakacji zorganizowanym przez Szkołą Podstawową w Turośli.

 2. Działania „Bezpieczna 61”

  Trwają działania „Bezpieczna 61”. Policjanci ruchu drogowego z Kolna, Łomży i Grajewa patrolują drogę krajową nr 61 i sprawdzają, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy, czy dzieci przewożone są prawidłowo oraz czy kierujący nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Szczególny nacisk mundurowi kładą na kontrole ciężarówek i ich kierowców. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zdecydowanie reagują stosując przewidziane prawem środki i kary.

 3. Kierowco - uwaga piesi !

  Kolneńscy policjanci ruchu drogowego przypominają kierowcom o zachowaniu ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Przypominają, że zabronione jest wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, aby udzielić pierwszeństwa pieszemu. Lekceważenie tych zasad zwykle kończy się tragedią.

 4. Noś odblaski - daj szansę kierowcy

  Policjanci kolneńskiej drogówki przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym musi, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

 5. Pijany kierował fiatem uno

  Dzięki postawie obywatelskiej kolneńscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Wczoraj w miejscowości Wincenta kierowca zauważył, że jadący przed nim fiat uno dziwnie się zachowuje. Mężczyzna zatrzymał auto i od razu zorientował się, że kierowca jest pijany. Zabrał więc kluczyki od samochodu i zawiadomił dyżurnego kolneńskiej jednostki. Okazało się, że kierujący miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

 6. Za przekroczenie prędkości o 74 km/h stracił prawo jazdy

  Policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 25-letniemu kierowcy mazdy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 70 km/h.