KPP Kolno

Aktualności

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. Wypadek na drodze krajowej 61

  Troje mieszkańców Ełku trafiło do szpitala w wyniku uderzenia osobówki w barierę energochłonną, a następnie zderzenia z ciężarowym DAF. Okoliczności wypadku bada kolneńska Policja.

 2. Noś odblaski - daj szansę kierowcy

  Policjanci kolneńskiej drogówki przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym musi, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

 3. Działania „Bezpieczna gmina”

  W miniony weekend policjanci kolneńskiej drogówki kontrolowali ruch pojazdów na drogach powiatu. Okazało się, że nie wszyscy kierowcy stosowali się do obowiązujących przepisów Prawa o ruchu drogowym. Niestety nie obyło się też bez takich, co kierowali pojazdami na "podwójnym gazie".

 4. Działania Trzeźwość w powiecie kolneńskim

  Kolneńscy policjanci, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, przeprowadzili w miniony weekend działania pod nazwą „Trzeźwość”. Skontrolowali trzeźwość ponad 670 kierujących. Okazało się, że dwóch z nich jechało na „podwójnym gazie”. Ta ogólnopolska inicjatywa skierowana jest przeciwko pijanym kierowcom, a także ma przeciwdziałać społecznemu przyzwoleniu na „ jazdę na podwójnym gazie”.

 5. Uwaga – sezon motocyklowy w pełni!

  Dwa wypadki z udziałem motocyklistów to bilans wczorajszego dnia w pow. kolneńskim. W obu przypadkach uczestnicy ze złamaniami trafili do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność!

 6. Kolejne zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości

  Kolneńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Jechał o 51 km/h za szybko. To kolejny taki przypadek na terenie powiatu kolneńskiego.