KPP Kolno

Aktualności

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. „Znicz 2016” - ostrzeżenia

  W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby najbliższych. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, czasami nawet setek kilometrów. Tradycyjnie - policjanci w tych dniach dbać będą o nasze bezpieczeństwo, organizując akcję „Znicz 2016”, która w tym roku rozpocznie się już w piątek – 28 października i potrwa do 2 listopada.

 2. Akcja "ZNICZ 2016" - zmiany w organizacji ruchu

  W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w dniach od 28 października do 2 listopada 2016 r. zaplanowane są następujące zmiany organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy.

 3. Kolneńscy policjanci uczą jak być bezpiecznym pieszym

  Kolneńscy policjanci kontynuują spotkania z dziećmi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych w Zabielu. Mundurowi uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno w czasie poruszania się po drogach, jak również w codziennych sytuacjach.

 4. Nocne działania „Ciężarówka” na kolneńskich drogach

  Policjanci kolneńskiej drogówki, zrealizowali działania pn. "Ciężarówka". Funkcjonariusze m.in. sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz dokonywali pomiarów prędkości.

 5. Odblaski ? - biorę w ciemno!

  Zasady bezpiecznego zachowania się uczestników ruchu drogowego nierzadko bywają lekceważone, także przez pieszych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, kolneńscy policjanci przypominają: obowiązkowe używanie odblasków dotyczy pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Zdrowy rozsądek podpowiada, aby o odblaskach pamiętać nie tylko poza miastem i nie tylko z myślą o uniknięciu kary. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych - świecący element pomoże uchronić pieszego przed wypadkiem, szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.

 6. Noś odblaski - daj szansę kierowcy

  Policjanci kolneńskiej drogówki przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym musi, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.