KPP Kolno

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. BEZPIECZNE PODRÓŻOWANIE ROWEREM

  Kolneńscy policjanci realizując założenia "Wojewódzkiego Programu Działań Policji na rzecz Bezpieczeństwa Rowerzystów", a także mając na uwadze rozpoczynający się "sezon rowerowy" przeprowadzili działania profilaktyczne z myślą o użytkownikach jednośladów, które mają na celu popularyzację zasad bezpiecznego poruszania się na drogach.

 2. TURNIEJ BRD – ELIMINACJE POWIATOWE W KOLNIE

  Kolneńscy policjanci byli współorganizatorami powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi rowerzyści oprócz pisania testu wiedzy z przepisów, rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach rowerowych. Kolneński Turniej wpisał się w ogólnopolską kampanię pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo" promującą bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.

 3. SEZON MOTOCYKLOWY I ROWEROWY OTWARTY. KIEROWCO PATRZ W LUSTERKA

  Właśnie rozpoczął się okres, kiedy na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. W odróżnieniu od kierowców samochodów, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści nie są chronieni karoserią, poduszkami powietrznymi czy pasami. Widząc kierowcę jednośladu, myślmy o nim jako o człowieku, a nie o pojeździe. Apelujemy, aby w tym czasie kierowcy samochodów zachowali szczególną ostrożność.

 4. JECHAŁ ZBYT SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM - STRACIŁ PRAWO JAZDY

  Policjanci z kolneńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w miejscowości Stary Gromadzyn przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h i wyprzedzał inny pojazd w miejscu niedozwolonym. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. 27-latek został również ukarany mandatem karnym w wysokości 600 złotych, a jego konto zasiliło 15 punktów karnych.

 5. AKCJA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA „PATRZ I SŁUCHAJ!”

  „PATRZ I SŁUCHAJ!” – to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Planowany termin realizacji działań profilaktycznych w ramach akcji przewidziany jest do końca września 2018 roku.

 6. DZIEŃ ODBLASKÓW - KONKURS DLA PRZEDSZKOLI NA PROJEKT ODBLASKU

  Od 6 grudnia 2017 roku do 31 maja br. czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć udział w konkursie przesyłając projekt elementu odblaskowego do komendy wojewódzkiej lub komendy stołecznej Policji.

Praca w Policji