KPP Kolno

Aktualności

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. Uwaga! Dziecko na drodze

  Kolneńscy policjanci, od pierwszych dni września, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, uczą najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 2. Wypadek na krajowej 61

  Niedaleko miejscowości Stawiane, na drodze krajowej nr 61 doszło do zderzenia busa z ciągnikiem rolniczym. W wyniku tego zderzenia 9 osób trafiło do szpitali w Łomży i Grajewie. Kolneńscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

 3. 21 września Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach - projekt EDWARD

  W 2015 r. w wypadkach drogowych na terenie Unii Europejskiej zginęło 26.000 osób, co oznacza, że każdego dnia w UE traci życie 71 osób. Tylko w Polsce w 2015 r. zginęło 2938 osób, a więc średnio 8 osób dziennie. Mimo wielu działań podejmowanych przez instytucje krajowe, jak również organizacje międzynarodowe w dalszym ciągu liczba osób zabitych oraz ciężko rannych jest zatrważająca, co wymusza poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 4. „Pieszy” – Noś odblaski!

  Kolneńscy policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, musi nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

 5. Działania „Prędkość” w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”

  Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

 6. Kolneńscy policjanci na inauguracji roku szkolnego

  Kolneńscy policjanci uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego w szkołach na terenie powiatu kolneńskiego. Dodatkowo dbali o bezpieczeństwo pieszych idących do szkoły oraz sprawdzali gimbusy.