KPP Kolno

Aktualności

Ruch drogowy

 1. Kierowco - uwaga piesi !

  Kolneńscy policjanci ruchu drogowego przypominają kierowcom o zachowaniu ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Przypominają, że zabronione jest wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, aby udzielić pierwszeństwa pieszemu. Lekceważenie tych zasad zwykle kończy się tragedią.

 2. Bądź widoczny - działania kolneńskiej drogówki

  W związku z pogarszającymi się warunkami drogowymi zmniejsza się również widoczność na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego. W związku z tym kolneńscy policjanci przypominają pieszym i rowerzystom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zapadnięciu zmroku poza terenem zabudowanym oraz wyposażeniu jednośladów w obowiązkowe oświetlenie.

 3. Noś odblaski - świeć przykładem

  Każdy uczestnik ruchu ma obowiązek zwracać uwagę na innych poruszających się po drogach. Szczególnie dotyczy to pieszych jako niechronionych uczestników ruchu. Mając na uwadze bezpieczeństwo tej grupy użytkowników dróg - kolneńska drogówka cyklicznie prowadzi działania pod kątem popełnianych wykroczeń wobec pieszych.

 4. Zgłoś autokar do kontroli

  Przed wyjazdem autobusem na zimowy wypoczynek, poproś o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów

 5. Kolneńscy policjanci rozdają odblaski

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie w ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” rozdają elementy odblaskowe. W ten sposób chcą poprawić bezpieczeństwo pieszych , rowerzystów oraz kierowców.

 6. Noś odblaski - daj szansę kierowcy

  Policjanci kolneńskiej drogówki przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym musi, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.