KPP Kolno

Aktualności

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji na odprawie służbowej w Komendzie Powiatowej Policji w Kolnie

  Omówienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa podlaskiego oraz powiecie kolneńskim, funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i roli policjanta, jako funkcjonariusza, który ma dbać o bezpieczeństwo, ale przede wszystkim pomagać oraz podkreślenie ważnej roli elementów odblaskowych w zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym, zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym – to główne zagadnienia, poruszone przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku na odprawie służbowej w Komendzie Powiatowej Policji w Kolnie. Nie zabrakło też podziękowań i pamiątkowego grawertonu.

 2. Odblaski dla pieszych - obowiązkowe!

  Kolneńscy policjanci ruchu drogowego przypominają wszystkim uczestnikom ruchu o zachowaniu ostrożności na drodze, bacznym jej obserwowaniu, a pieszych zachęcają do noszenia elementów odblaskowych także na terenie miasta.

 3. „Trzeźwy poranek” w Kolnie

  Prawie 200 kontroli kierujących pojazdami - to efekt akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej dzisiaj w Kolnie na ul. Mickiewicza i Konstytucji 3 Maja.

 4. Uwaga kierowcy – idzie zima. Piesi - noście odblaski!!!

  Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy znacznie szybciej zapada zmrok, często pada deszcz czy śnieg, co powoduje, że jezdnia jest śliska. To w połączeniu z ograniczoną widocznością sprawia, że warunki na drodze stają się trudne. Podlascy policjanci apelują o ostrożność i rozsądek na drodze.

 5. Bądź widoczny - noś odblaski!

  Kolneńscy policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, musi nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

 6. Bezpieczna "DK 61"

  Ograniczenie zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, niewłaściwym wykonywaniem manewrów na drodze, nieskorzystaniem z pasów bezpieczeństwa - to główne założenia prowadzonych przez podlaskich policjantów długoterminowych działań pod nazwą „Bezpieczna sześćdziesiątka jedynka”. Funkcjonariusze w czasie działań na całej długości drogi krajowej 61 prowadzą wzmożone kontrole pojazdów, zwracają uwagę na trzeźwość kierujących, popełniane wykroczenia a także udzielają pomocy uczestnikom ruchu w bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Wszystkie te przedsięwzięcia mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jednej z najgłówniejszych tras województwa podlaskiego.