KPP Kolno

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Wypadek śmiertelny w gminie Turośl

  W wyniku uderzenia w drzewo zginął 37-letni kierowca mercedesa. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku ustalają kolneńscy policjanci.

 2. Kolneńscy policjanci nagrali i zatrzymali pirata drogowego

  Policyjna kamera zarejestrowała karkołomne wyczyny drogowe kierowcy. 57-latkowi zatrzymano już prawo jazdy, a on za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

 3. Bezpieczne ferie – pamiętajmy o odblaskach

  Na początku stycznia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozstrzygnęło konkurs „Błyskotliwi”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a jego celem było zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku. W ramach konkursu szkoły musiały zrealizować ok. 40 sekundowy spot związany z tematyką noszenia elementów odblaskowych. Zainteresowanie było ogromne – otrzymaliśmy aż 184 filmy.

 4. Kolneńscy policjanci z wizytą w szkole

  Policjanci z Kolna, w ramach realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczne ferie”, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Łasze oraz ich rodzicami. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 5. „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” w Kolnie

  Policjanci z Kolna zaangażowali się w kampanię "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" i poprzez działania prewencyjne upowszechniają znak kampanii.

 6. „Wypadki na drogach - porozmawiajmy” w Kolnie

  Zbliża się przerwa świąteczna w szkołach i ferie zimowe, kiedy to aktywność dzieci na świeżym powietrzu wzrasta i często ma miejsce również po zmroku. To dobry moment, aby przypomnieć najmłodszym, jak ważna jest widoczność w ruchu drogowym, oraz że właściwie stosowane elementy odblaskowe mogą uratować życie.