KPP Kolno

Aktualności

Ruch drogowy

 1. Rowerowe Rajdy w Kolnie – noś odblaski

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie dbali o bezpieczeństwo rowerzystów uczestników dwóch rajów rowerowych, jakie odbyły się dzisiaj w Kolnie. To doskonała okazja, aby propagować bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego i noszenia odblasków.

 2. Trwają działania „Bezpieczna 61”

  Trwają działania „Bezpieczna 61”. Policjanci ruchu drogowego z Kolna, Łomży i Grajewa patrolują drogę krajową nr 61 i sprawdzają, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy, czy dzieci przewożone są prawidłowo oraz czy kierujący nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Szczególny nacisk mundurowi kładą na kontrole ciężarówek i ich kierowców. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zdecydowanie reagują stosując przewidziane prawem środki i kary.

 3. Kierowco - uwaga piesi !

  Kolneńscy policjanci ruchu drogowego przypominają kierowcom o zachowaniu ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Przypominają, że zabronione jest wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, aby udzielić pierwszeństwa pieszemu. Lekceważenie tych zasad zwykle kończy się tragedią.

 4. Noś odblaski - świeć przykładem

  Każdy uczestnik ruchu ma obowiązek zwracać uwagę na innych poruszających się po drogach. Szczególnie dotyczy to pieszych jako niechronionych uczestników ruchu. Mając na uwadze bezpieczeństwo tej grupy użytkowników dróg - kolneńska drogówka cyklicznie prowadzi działania pod kątem popełnianych wykroczeń wobec pieszych.

 5. Nietrzeźwi na drogach powiatu kolneńskiego

  W miniony weekend kolneńscy policjanci w trakcie działań "Bezpieczna Gmina" zatrzymali na drogach powiatu czterech nietrzeźwych kierujących. O losie nieodpowiedzialnych kierowców zdecyduje teraz sąd.

 6. Kolneńscy policjanci spotkali się z motocyklistami

  Policjanci z kolneńskiej drogówki promowali bezpieczeństwo motocyklistów i innych uczestników ruchu drogowego.