KPP Kolno

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w powiecie kolneńskim

  Kolneńscy policjanci biorą udział w kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 2. INAUGURACJA AKCJI POD NAZWĄ „DZIEŃ ODBLASKÓW 2017”

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 6 grudnia 2017 roku Policja realizuje kolejne działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków” zainicjowanego przez polską Policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

 3. „Dzień odblasków” w Kolnie

  Wczoraj na terenie całego kraju przeprowadzone zostały działania pod nazwą „Dzień Odblasków”. Do udziału w obchodach włączyli się również kolneńscy policjanci.

 4. Sprawne światła pojazdu to ważny element bezpieczeństwa

  Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo potrącenia pieszego.

 5. Ruszyła kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

  Ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – rozpoczęta… Inicjatywa ma przypomnieć kierowcom o konieczności poprawnego ustawienia samochodowych reflektorów. Bezpłatnie będzie można tę kwestię sprawdzić w wytypowanych punktach, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 6. Odblaski dla pieszych - obowiązkowe!

  Kolneńscy policjanci ruchu drogowego przypominają wszystkim uczestnikom ruchu o zachowaniu ostrożności na drodze, bacznym jej obserwowaniu, a pieszych zachęcają do noszenia elementów odblaskowych także na terenie miasta.

Praca w Policji