KPP Kolno

Aktualności

Ruch drogowy

 1. Bądź widoczny - Noś odblaski!

  Kolneńscy policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, musi nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

 2. Turniej "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" w powiecie kolneńskim

  Dzisiaj na terenie Zespołu Szkól Samorządowych w Zabielu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do konkursu przystąpiło 12 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu kolneńskiego. Zwycięskimi drużynami okazały się zespoły ze Szkoły Podstawowej w Wykowie oraz Gimnazjum w Zabielu.

 3. Kierowco - uwaga piesi !

  Kolneńscy policjanci ruchu drogowego przypominają kierowcom o zachowaniu ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Przypominają, że zabronione jest wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, aby udzielić pierwszeństwa pieszemu. Lekceważenie tych zasad zwykle kończy się tragedią.

 4. Kolneńska drogówka na rzecz bezpieczeństwa

  Blisko 40 skontrolowanych kierowców, 24 ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 1 zatrzymany dowód rejestracyjny - to wynik akcji „Prędkość” przeprowadzonej wczoraj przez policjantów kolneńskiej drogówki.

 5. „Trzeźwy poranek” w Kolnie

  Ponad 220 kontroli kierujących pojazdami i zatrzymany jeden kierowca po użyciu alkoholu - to efekt akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej dzisiaj w Kolnie na ul. Wojska Polskiego.

 6. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - noś odblaski

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie szczególnym nadzorem objęli wczoraj niechronionych uczestników ruchu drogowego. Już od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze obserwowali zachowania pieszych i kierowców w rejonach przejść dla pieszych. Jednocześnie mundurowi przypominali o noszeniu elementów odblaskowych, które są bardzo ważnym elementem profilaktycznym zapobiegającym wypadkom drogowym.