KPP Kolno

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas wakacyjnego weekendu

  Przed nami kolejny długi weekend. Na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego też o nasze bezpieczeństwo będzie dbało więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas kąpieli.

 2. Przekroczył prędkośc o 65 km/h - stracił prawo jazdy

  Funkcjonariusze z kolneńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 115 km/h. 65-latek stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany mandatem karnym

 3. "Kręci mnie bezpieczeństwo"... na rowerze

  Trwa kampania pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo” .

 4. "Kręci mnie bezpieczeństwo" podczas rajdu rowerowego oraz festynu rodzinnego

  Kolneńscy policjanci, podczas rajdu rowerowego w Czerwonem oraz festynu rodzinnego w Kątach, zachęcali mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz propagowali bezpieczeństwo podczas wakacji. Spotkania weekendowe były również świetną okazją do przedstawienia przez mundurowych poszczególnych etapów rekrutacji do Policji.

 5. "Łapki na kierownicę" i "Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą"- bezpieczny weekend w powiecie kolneńskim

  Kolneńscy policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z wypoczynku. Na drogach powiatu jest więcej patroli. Kierowcy otrzymują ulotki dotyczące kampanii "Łapki na kierownicę", a wędkarze i wypoczywający nad wodą - przestrogi dotyczące bezpieczeństwa nad akwenami. Działania zakończą się w najbliższą niedzielę.

 6. RUSZYŁA KAMPANIA „ŁAPKI NA KIEROWNICĘ”

  Ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę” – rozpoczęta… Dziś przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbył się briefing poświęcony inauguracji tego przedsięwzięcia na terenie województwa podlaskiego, w którym udział wziął Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podkomisarz Dariusz Matynka. Inicjatywa ma za zadanie przeciwdziałać zagrożeniom w ruchu drogowym związanym z używaniem telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.